O galerii

Galeria Mokotow/s-ka, jak wskazuje jej nazwa, znajduje się przy jednej z najbardziej reprezentacyjnej obecnie warszawskich ulic, w XIX-wiecznej kamienicy, pod numerem 51/53.

Obok dzieł uznanych artystów, prezentuje prace przedstawicieli młodego pokolenia twórców, dopiero rozpoczynających swoją artystyczną karierę. Oferta prezentowanych prac jest zbiorem otwartym, podlegającym cyklicznym zmianom, uzupełnieniom i regularnie poszerzanym o nowe eksponaty.

Domeną galerii i polem, po którym się porusza, jest polska sztuka współczesna, w większości jej przejawów, głównie w obrębie malarstwa, rzeźby, fotografii. Swoim zainteresowaniem obejmuje zarówno rynek polski, jak i rynek międzynarodowy. Oprócz prezentacji sztuki i jej popularyzacji, ambicją galerii jest inspirować, dostarczać wiedzę i narzędzia wszystkim uczestnikom rynku, którzy już są, lub chcą być w przyszłości na nim obecni. Aby poruszali się po nim sprawniej i pewniej. I aby sztuka dostarczała im przede wszystkim czystej satysfakcji.

Obecność galerii na rynku koncentruje się na trzech aktywnościach: promocji artystów, obrocie dziełami sztuki i usługach analitycznych – szacowaniu wartości obecnej, prognozowaniu wartości przyszłej, usługach doradczych świadczonych podmiotom kupującym i sprzedającym sztukę, doradztwem dotyczącym inwestycji w dzieła sztuki.  Galeria pomaga początkującym i doświadczonym kolekcjonerom w budowaniu i rozwijaniu kolekcji.

Galeria Mokotow/s-ka nie zajmuje się działalnością wyłącznie komercyjną. Poprzez swoją aktywność stara się popularyzować polską kulturę i jej twórców.